Gökçeada Bozcaada Assos Ayvalık Turu Her hafta kesin kalkışlı Gökçeada Bozcaada Assos Ayvalık Turu

  • Yurt İçi Tur
  • 3 Gece, 4 Gün
  • Otobüs ile gidiş dönüş
  • İstanbul Çıkışlı
  • İstanbul Dönüşlü
749.00 den itibaren

GEZİLECEK YERLER

Gökçeada Bozcaada Assos Ayvalık Cunda Adası Şeytan Sofrası Sarımsaklı Plajı

Fiyat Hesapla

1. Gün - İstanbul'dan Hareket

1. Gün - İstanbul'dan Hareket

Hareket Saatleri ve Noktaları

23:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otopark Önü

23:30 Mecidiyeköy Bambi Cafe Önü

23:59 incirli ömür Plaza Önü

00: 30 Beylikdüzü Marmara park avm önü

Silivri ,Tekirdağ  vb.  yol üzeri güzergahtan Gökçeada Bozcaada Assos Ayvalık Turumuza katılmak isteyen misafirlerimiz rezervasyon esnasında bilgi vermelidir.

Belirtilen noktalardan hareket ile Silivri – Çorlu-  Tekirdağ karayolu üzerinden Gökçeada ya bizi ulaştıracak olan feribotumuza  binmek üzere Çanakkkale’ye doğru yola çıkıyoruz


2. Gün - Gökçeada – Kefalos Koyu – Dereköy - Zeytinliköy - Tuz Gölü - Çamur Banyosu

Sabah saatlerinde feribot  iskelesine varıyor ve Türkiyenin en batısında yer alan Gökçeada’ya geçiyoruz. Gökçeada’ya varışımızın ardından , Adanın tarihine damga vurmuş Rum Köylerini ziyaret etmeye başlıyoruz. Bir zamanlar adanın en kalabalık köyü olan Dereköy sonrasında  Dibek Kahvesi ve Sakız Muhallebisi ile ünlü olan Zeytinliköy   gezeceğimiz köyler arasındadır. Köy gezilerimizin ardından , deniz kum güneş keyfi ve çamur banyosu için Kefaloz (Aydıncık) sahiline gid,yoruz . Denız ve plaj molası esnasında dileyen misafirlerimiz denize çok yakın konumda olan tuz gölünde çamur banyosu yapabilirler . Denize girmek istemeyen misafirlerimiz ise sahilde yer alan restaurantlarda vakit geçirebilirler . Gökçeada turumuzun tamamlanmasından sonra rehberimizin belirleyeceği saat de plajdan ayrılarak Kabatepe, Eceabat üzerinden Çanakkale’ye geçiyor ve otelimize geçiyoruz. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde

 

 Sabah Kahvaltısı:  İlk günkü sabah kahvaltısı ücrete dahil değildir.

Öğle Yemeği: Rehberimizin vereceği yemek molasında Set Menü veya seçmeli menü şeklinde alınacaktır , ücrete dahil değildir.

Akşam Yemeği: otelde alınacaktır , tur fiyatına dahildir

Konaklama:  3* Figen Hotel vb. 5* Parion Hotel vb ( seçmeli hotel )


3. Gün - Geyikli - Bozcaada - Ayazma Plajı

Değerli misafirlerimiz, otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında valizlerimizle birlikte otelden ayrılıyoruz. Bozcaada ya hareket etmek üzere Geyikli İskelesine varıyoruz. Bizleri Bozcaada ya göturecek olan feribotu beklerken sahilde cay-kahve keyfi icin serbest zaman veriyoruz ( serbest zaman süresi feribot saatlerine göre belirlenir , feribot saatlerine göre geyiklide serbest zaman verilmeyebilir). Daha sonra feribota binerek yarım saatlik yolculuk sonrasında Bozcaada ya varıyoruz Buradaki ilk durağımız tüm ihtişamıyla bizi karşılayan ve Cenevizliler tarafından yaptırıldığı bilinen BOZCAADA KALESİ olacak. Panaromik olarak kaleyi görüp rehberimizin yapacağı anlatımların ardından müthiş manzaranın fotoğraflarını çekiyoruz. Daha sonra eski Rum Mahallesi (CUMHURİYET CADDESİ) ve eski Turk Mahallesi-nin (ALAYBEY MAHALLESİ) hala dokusunu kaybetmemiş olan sokaklarında gezintimize devam ediyoruz. Geziden sonra öğle yemeğimizi yiyoruz. Sonra serbest zamanımızı kullanıyoruz. Dileyen konuklarımız serbest zamanlarını Bozcaadanın en guzel plajı olan Ayazma Plajı’nda yüzerek değerlendirebilirler veya Rüzgar güllerine gidebilirler. Serbest sürenin sonuna doğru adada yaşayan köylü kadınların yaptığı meşhur domates reçeli ve şarap alışverişinden sonra rehberimizin belirleyeceği saat de feribot ile Bozcaada’dan ayrılıyoruz ve otelimize doğru hareket ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı:  sabah kahvaltısı konaklama yapılacak otelde alınacaktır.

Öğle Yemeği: Rehberimizin vereceği yemek molasında Set Menü veya seçmeli menü şeklinde alınacaktır , ücrete dahil değildir.

Akşam Yemeği: otelde alınacaktır , tur fiyatına dahildir

Konaklama:  3* Figen otel vb. Oteller - 5* Parion Hotel vb. Oteller ( seçmeli otel )


4. Gün - Behramkale Assos – Athena Tapınağı - Ayvalık – Cunda Adası – Şeytan Sofrası - İstanbul

Ulusoynova ile Bozcaada Assos Ayvalık Cunda Turu son gününde otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından otobüsümüze binerek Antik Dünyanın en önemli merkezlerinden biri olan Behramkale’ye yani bilinen adıyla Assos’a hareket ediyoruz. Behramkale Köyü’ne vardığımızda köyün girişinde aracımızdan inerek 238 metre yükseklikte andezit bir kayaç üzerine kurulmuş bilgelik ve zeka tanrıçası Athena adına yapılmış tapınağın bulunduğu akropole çıkıyoruz. Rehberimizin anlatımları eşliğinde Antik Dönemin ilk Dor Düzeni ile yapılmış Athena Tapınağını görüyoruz. Tapınağı gördükten sonra Ege Denizi’nin muhteşem görüntüsüyle büyüleneceksiniz. Kısa Fotoğraf molamızın ardından rehberimizin belirleyeceği zamana kadar köy meydanında kentin meşhur fincanda pişen sakızlı Türk kahvesini yudumlayabilir yada köy halkının yapmış olduğu ürünlerden alışveriş yapabilirsiniz. Buradaki zamanımızın bitmesinin ardından Ayvalık’a doğru hareket ediyoruz. Ayvalık’a varışımızın ardından rehberimiz eşliğinde Ayvalık merkezde kapıları, kapı tokmakları, pencereleri, tahta ve taş işçiliği ile fotoğraflamaya doyamayacağımız Ayvalık Evleri’ni görüp çarşı içerisinde dolaşıp hediyelik eşyalarımızı alıyoruz. Ayvalık merkez gezimizi tamamladıktan sonra Cunda Adası’na yeni adıyla Alibey Adası’na Türkiye’nin İlk Boğaz Köprüsü üzerinden geçerek varıyoruz. Cunda Adasın’da yapacağımız nostaljik gezi ile sizleri eskiye götürüyoruz. Cunda Adası’nda bulunan en eski 8 kilise içinden günümüze en iyi şekilde korunarak gelmiş olan Taksiryannis Kilisesi’ni dışarıdan görüyoruz. Gezimiz sırasında Arnavut kaldırımları üzerinde yürüdüğümüz adada Rumların yaşadığı eski taş evler bizleri büyülüyor ve harika fotoğraf kareleri çekmemizi sağlıyor. Öğle yemeği için Cunda Adası’nın meşhur lokantalarında, deniz mahsulleri, mezeleri ve zeytinyağlı ot yemekleri ile ege lezzetlerini (ekstra) tadacağız. Öğle yemeğimizin ardından Şeytan Sofrasına doğru geçiyoruz. Tepeden baktığınız zaman tüm Ayvalık Adaları ve Midilli Adası gözükmektedir. Üzerinde dilek tutup içine bozuk para atılan bir ayak izi göreceksiniz. Bir efsaneye göre  göre bu ayak izi Şeytan’a aittir ve diğer ayağının da karşı dağda olduğu söylenmektedir. Burada rehberimiz bizlere Şeytan Sofrası hakkında bilgiler verdikten sonra serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sırasın da isteyenler manzaraya karşı kahvesini yudumlayabilir, isteyen misafirlerimiz de muhteşem manzarayı fotoğraflarla ölümsüzleştirebilir. Serbest zamanımızın bitimiyle beraber Bozcaada Assos Ayvalık Cunda Turumuzu sonlandırıyoruz ve İstanbul’a doğru dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki Ulusoynova etkinliğinde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Serbest zaman olarak alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Yol güzergahında dinlenme tesisinde alınacaktır. (Ekstra)

Konaklama: Bu gece otel konaklaması yoktur.

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

• Seçilen otelde 2 gece konaklama

• Otelde açık büfe 2 sabah kahvaltısı

• Otelde açık büfe veya set menü 2 akşam yemeği

• Lüks araçlar ile ulaşım (Kişi sayısına göre araç verilmektedir.)

• Programda belirtilen çevre gezileri

• Profesyonel rehberlik hizmeti

•  Gökçeada ve Bozcaada’ya geçiş için feribot ücretleri

• Ulusoynova  Hijyen Paketi

• Araç içi bardak su

• Ulusoynova güvencesi

• 1618 nolu Turizm Kanununa göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

• Programda belirtilen ilk gün sabah kahvaltısı

• Programda belirtilen son gün akşam yemeği

• Tüm yemeklerde alınan içecekler

• Öğle yemekleri

• Bozcaada içerisinde minibüs ücretleri

 Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar

 Kişisel harcamalar

• Müze ve Ören Yeri giriş ücretleri (Belediye ve özel işletmeler için geçerlidir.)

 Müze Kart (Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzeler için geçerlidir.)


Dönem

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Invalid argument supplied for foreach()

Filename: tours/detail.php

Line Number: 485

Backtrace:

File: /home/kayakkulubucom/public_html/themes/veyron/tours/detail.php
Line: 485
Function: _error_handler

File: /home/kayakkulubucom/public_html/application/third_party/MX/Loader.php
Line: 357
Function: include

File: /home/kayakkulubucom/public_html/application/third_party/MX/Loader.php
Line: 300
Function: _ci_load

File: /home/kayakkulubucom/public_html/application/modules/tours/controllers/Tours.php
Line: 119
Function: view

File: /home/kayakkulubucom/public_html/application/modules/home/controllers/Home.php
Line: 163
Function: detail

File: /home/kayakkulubucom/public_html/index.php
Line: 315
Function: require_once